top of page

Ahmet Peker

1985 yılında Çorum’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini Çorum’da tamamladı. Üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği bölümünde tamamladı. Erzincan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Sosyal Bilgiler Eğitimi üzerine yaptığı Yüksek Lisans eğitimini çeşitli sebeplerle yarıda bıraktı. Halen Hitit Üniversitesi Lisansüstü Eğitim Enstitüsünde İslam Tarihi ve Kültürü üzerine Yüksek Lisans eğitimi ve Medeniyet Tasavvuru Okulunda eğitim almaktadır.


2009 yılında Millî Eğitim Bakanlığında öğretmen olarak Adıyaman’ın Gerger ilçesine Fatih Ortaokuluna atandı. Bu ilçede 4,5 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 2014 yılında Ankara’nın Mamak ilçesinde Ata Ortaokuluna tayin oldu. Bu ilçede 3,5 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 2017 yılında Çorum’un İskilip ilçesi Yavu Ahmet Hamit Çağıl Ortaokuluna tayin oldu. Bu ilçede yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptı. 2018 yılında Çorum’un Mecitözü ilçesine Mecitözü İmam Hatip Ortaokuluna Müdür yardımcısı olarak atandı. Mecitözü Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Mecitözü İmam Hatip Ortaokulunda Müdür vekilliği yaptı. Halen Çorum Merkez Mustafa Kemal Ortaokulunda öğretmen olarak görev yapmaktadır. Ayrıca birçok Sivil Toplum Kuruluşunda gönüllü olarak çalışmaktadır.


Yehova’nın Lanetli Çocukları, Tarihteki Meşhur Çorumlular, Müslümanların Engizisyonu 4 isimli araştırma, Katre-i Hatıra 2, Katre-i Hatıra 3, Katre-i Hatıra 4, Katre-i Hatıra 7 isimli anı, Patika, Özden Söze, Kırkyama ve Şiire Meftun Yürekler isimli yayınlanmış antoloji ve şiir kitapları vardır. Birçok ulusal gazete ve dergide yayınlanmış makale, yazıları ve şiirleri vardır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Ahmet Peker
bottom of page