top of page

Asım Güneş

Asım Güneş 1954 yılında Göcek’te doğmuştur. 1957 büyük Fethiye depreminden sonra ailesinin Muğla ili Ortaca İlçesine taşınması ile burada yaşamıştır. Ortaca Cengiz Topel İlkokulunu bitirip girdiği sınavı kazanarak, Aydın Ortaklar İlköğretmen Okulunda 6 yıl parasız yatılı okuyarak öğretmen olmuştur. Ülkemizin birçok bölgesinde öğretmenlik yapıp eğitim önlisans bölümünü de okuyarak eğitim hayatını tamamlamıştır.

1998 yılında emekli olarak siyasete girmiş, Belediye meclis üyeliği ve başkan yardımcılığı yapmıştır. TRT, AA temsilciliği ve yerel gazetelerde yazarak topluma hizmet etmiştir. Atatürkçü Düşünce Derneği Ortaca Şube Başkanlığı da yapan Asım Güneş, tekrar eğitimciliğe dönerek özel bir dersanede 4 yıl yöneticilik de yapmıştır.

1976 yılında meslektaşı Kamuran Güneş ile evlenen yazarın kızı Hasret, Ortaca’da eczacı olarak, oğlu Gökhan Ortaca’da Avukat olarak hizmet vermektedir. Üç torunları olan Güneş Çifti yaşamlarını Ortaca’da sürdürmektedirler.

Yazarın bu güne kadar yayımlanmış kitapları: O Benim İşte, Corona Günlüklerim, Öykülerle Atasözleri 1, Bir Ömür Dolmadan Bir Dünyayı Tüketmek, Gezdim Gördüm Yazdım (Adım Adım Avrupa), Gezdim Gördüm Yazdım (Adım Adım Anadolu 1)'dır.

Asım Güneş
bottom of page