top of page

Gülhan Avşar

Ankara doğumlu, Selçuk Üniversitesi Sosyoloji ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve Danışmanlık Bölümü mezunudur. Sakarya Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Önleyici Rehberlik Hizmetleri Bölümünde yüksek lisansını tamamlamıştır. Alanıyla ilgili eğitimlere katılarak kendini geliştirmeye önem veren yazar; Hasan Kalyoncu Üniversitesinde Aile ve Çift Danışmanlığı Programı ile birlikte Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Gedik Üniversitesinde Çift Danışmanlığı Programı ile Aile Danışmanlığında Kullanılan Teknikler, Psikolojik İlk Yardım, Başkent Üniversitesinden Kriz Travma ve Yas Danışmanlığı, Otojenik Gevşeme Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Oyun Terapisi, Objektif Testler, Masal Terapisi, Resim Analizi vb. konularda birçok eğitim almıştır.


Mart 2008- Ocak 2023 Aralığında Kadın Danışma Merkezi ve Kadın Sığınmaevinde şiddet gören kadın ve çocuklara danışmanlık vermiştir. 2023 yılından itibaren yine belediye bünyesinde aile danışmanlığı hizmeti vermeye devam etmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluşlarda, sivil toplum örgütlerinde; şiddet ve türleri ile başvuru mekanizmaları, toplumsal cinsiyet eşitliği, akran zorbalığı vb. konularda eğitim vermektedir.


Şubat 2021’de Vaveyla -Yolu Kadın Sığınmaevinden Geçenlerin Öyküsü- adlı kitabı, Mayıs 2022’de ise 3-7 yaş arası çocuklar için Rengârenk, Ev İşi Kimin İşi, Büyüyünce Ne Olsam adlı üç kitaptan oluşan toplumsal cinsiyet eşitliği eğitim serisi yayımlanmıştır. Çıkardığı kitaplar Türkiye’de ilklerdendir.

Gülhan Avşar
bottom of page