top of page

Niyazi Yangın

1987 yılının Eylül ayında doğdum. 1 Eylül barış günü... Manisa'nın Turgutlu İlçesinde yaşama gözlerimi açtım. Aslında genetik bir hastalığa sahiptim. Uyanışım ve fark etmemiz 1994 yılında oldu. Genetik bir hastalıkla yaşamak verilmişti bana... Belki de kaldırabilecek güçteydim. Savaşçıydım.


9 yaşındaydım. 1996'nın Aralık ayında babamı kaybetmiştim. Savaşıma bir de baba acısı yükü eklenmişti. "Kuşlar ölür, ben uçuşu hatırlıyorum."


Eğitim hayatıma Niyazi Üzmez İlkokulunda başladım. Sanırım 3. sınıfta yürüme yetimi yitirdim. Annem sırtında taşıyarak okudum. Daha sonra 6. sınıfın 2. yarısı Cumhuriyet İlkokuluna gittim. Ve 2003 yılında Ticaret Meslek Lisesi'ne gittim. 2006 yılında mezun oldum. Sonrada açıktan okuyarak 2 yıllık muhasebe tahsilimi bitirdim. Böylece eğitim hayatım sona ermişti. Okumam da annemin emeği çoktur.


Yıl 2014'ün Nisan ayı... Günlerden 18 Nisan... Kalbim durmuştu. 1 ay yoğun bakımda yattım. Artık nefesimi bile makinesiz alamıyordum. Yaşam savaşıma yeni zorluklar eklenmişti.

Umut bitmemişti. Umudum yeni doğacaktı. Ne oldu, nasıl gelişti bilemiyorum. Şiir yazmaya başlamıştım. Daha sonra bu şiirlerimi sosyal medyadan paylaşmaya başladım. Şiir kitabı hayalim oluşmaya başlamıştı. Nasıl olur çığlıkları dolaşıyordu beynimin içerisinde...

Yıl 2018 olmuştu. Bu hayalim beni destekleyenler ve bana inananlar sayesinde gerçekleşmişti. Ve ilk şiir kitabım "ŞİİRİMİN RENGİ" gün yüzüne doğmuştur.

Daha sonra da derleme kitap çalışmalarında şiirlerime yer verilmişti.


2019 yılının Ekim ayında ikinci şiir kitabım "DENİZLERDEKİ SEVDAM" çıktı.

Yaşamı, kavgayı ve sevdayı şiirlerimde paylaşıyorum. Aslında işçiyim. Yürek işçisi... Sevgilerimle.


Şiirimin Rengi: 978-605-62254-6-8 (ISBN)

Denizlerdeki Sevdam: 978-605-80642-2-5 (ISBN)

Niyazi Yangın
bottom of page