top of page

Yalçın Sevim

Yalçın Sevim, 1988 Afyonkarahisar doğumludur. 3 çocuklu işçi bir ailenin çocuğudur. İlkokulunu Kasımpaşa ilköğretim okulunda, ortaöğretimini ise Atatürk Lisesinde tamamlamıştır. Daha sonra yükseköğrenimini ise Afyon Kocatepe Üniversitesinde mimarlık üzerine okurken bazı nedenlerden dolayı okulu bırakıp, daha sonra Anadolu Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünü başlamış ve burayı bitirmiştir. 2014-2015 Eğitim-Öğretim Döneminde Afyon Kocatepe Üniversitesinde “Pedagojik Formasyon Eğitimini” tamamlamıştır. Yazar, şiir yazmaya 2006 yılında amatörce bir hevesle başlamış, zaman içerisinde farklı türlerde (hikâye, deneme vb.) yazmaya başlamıştır. Şu anda deneme ve hikâye türünde eserler de kaleme almaktadır.

Yazarın şu anda 2. baskı olarak çıkarmış olduğu “Bir Adın Olmalı” adlı deneme kitabı ve ilk baskısı olan “Sevimli Papatyam” adlı şiir kitabı bulunmaktadır. Basılmayı bekleyen birçok şiir ve deneme kitapları da vardır. Şiirlerinden, denemelerinden ve hikâyelerinden birçoğu “Bizim Ece Dergisi 2014 Şairler Antolojisi, Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Antolojisi, Dört Mevsim Şiir Antolojisi, Derdimiz Edebiyat Söz Ustaları Şiir Antolojisinde ve Kimsesizler Hikâye Antolojisinde” yer almıştır. 2009 yılından itibaren bir yayınevinde görev almış, pazarlama ve dağıtım sorumluluğu yapmıştır. Yazarımız 2014 Yılının başlangıcından bu yana Afyonkarahisar’da bir gazetede köşe yazarlığına başlamış olup ve gazetede yazdığı birçok denemeyi okuyucularıyla buluşturmuştur. Sinada Edebiyat dergisinde “Editör” olarak görev yapmıştır. Ve TEK Akademi “Yazı İşleri Müdürlüğünü” sürdürdü. Bir dönem Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda görev alan yazarın, bunun dışında da www.antoloji.com’da şiirlerine yer verilmiş ve hâlen şiirleri orada yayınlanmaktadır. www.siirzamani.org sayfasında yayınlanan yazıları ve şiirleri “Günün Yazısı” olarak seçilmiştir. Kardelen Edebiyat, Bizim Ece Edebiyat, Güncel Sanat Kültür ve Edebiyat, Halk Edebiyatı, Maki Kültür Sanat Edebiyat, Yeni Dönem Sanat Edebiyat, Akpınar Kültür Sanat Edebiyat Dergilerinde ve internet sitelerinde yazıları, şiirleri yayımlandı, yayımlanmaya da devam etmektedir.

Evli olan yazar, şu anda Ankara’da hem editörlük hem de kendi kurmuş olduğu Yalçın Sevim Akademi’nin Kurucusu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

 

Yayımlanan Eserleri:

Deneme: Bir Adın Olmalı (2. Baskı)

Şiir: Sevimli Papatyam, Ayna “Hislerimin Aynası”

Ders Kitabı: Edebiyat Konu Anlatımı (Üniversite’ye Hazırlık)

 

Antolojiler İçinde Yayımlanan Eserleri:

Kimsesizler Hikâye Antolojisi – Hikâye

Uluslararası Cengiz Aytmatov Şiir Antolojisi – Şiir

Bizim Ece 2014 Şairler Antolojisi – Şiir

Bizim Ece 2022 Şairler Antolojisi – Şiir

Dört Mevsim Şiir Antolojisi – Şiir

Aybüke'ye Şiirler Antolojisi – Şiir (Şehit olan öğretmen Aybüke Yalçın için)

Dil İşçileri Edebiyat Antolojisi – Şiir ve Deneme

Derdimiz Edebiyat Söz Ustaları Antolojisi – Şiir ve Deneme

 

İletişim:

0546 286 17 67

https://www.instagram.com/ylcnsevim/

https://twitter.com/ylcnsevim

Yalçın Sevim
bottom of page